Loading

Türk Yelkenciliğinin lokomotif kulüplerinden birisi olan Karşıyaka Spor Kulübü Yelken Şubesi; her yaş grubunda ülkemize çok değerli yelkenciler kazandırmış ve kazandırmaya devam etmektedir. Bugüne kadar ulusal ve uluslararası turnuvalarda birçok kez boy göstermiş olan Yelken Şubemiz; birçok sporcumuzu milli takıma göndermiştir.

Uluslararası yarışlarda Dünya şampiyonlukları ve Avrupa şampiyonlukları yaşayan şubemiz, son olarak 2019 yılında Derin Baytur ile Laser 4.7 Dünya şampiyonluğunu ülkemize getirmeyi başarmıştır.

KSK Yelken olarak amacımız; küçük yaşlardan itibaren eğitimlerimizde yer alan katılımcılarımızı sağlıklı, mutlu, fiziksel ve mental açıdan dayanıklı, sosyal sporcular olabilmelerini sağlamaktır.

KSK Yelken'de Nasıl Yer Alabilirim?

Spor okullarımızda aldığı eğitim sonucu başarılı bulunan ve Yelken kariyerine devam etme kararı veren öğrencilerimizi; performans yelkenciliğine hazırlamak amacıyla özel altyapı gruplarımıza dahil ediyoruz.  Buradaki sporcularımız fiziksel ve teknik açıdan yeterli seviyeye geldikleri andan itibaren ulusal ve uluslararası turnuvalarda bizlerin gözetiminde turnuvalara katılım sağlamaya başlamaktadır.

 

KSK YELKEN

 Donanmacı Mah. Cemal Gürsel Cd. No: 55 Karşıyaka/İzmir

 TELEFON: 0232 368 1472

 E-posta: [email protected]