HABERLER
Karşıyaka Spor Kulübü Yüzme ve Sutopu Şubesi'nin Sayfayı Yazdır

Karşıyaka Spor Kulübü Yüzme ve Su Topu Şubesi, Karşıyakaya bir kapalı yüzme havuzu kazandırma projesi tanıtım yemeği düzenliyor.

29 Mart 2013 Cuma, Altınbalık Restaurant, Bostanlı İskelesi
KSK Yüzme Şubesi 2011'den itibaren yeniden harekete geçerek, KSK Yüzme Masterlar adı altında birçok yarışma ve şampiyonada KSK'yi temsil etti, birçok derece ve Türkiye rekorlarına imza attı.


Takımımız madalyaları ve rekorları ile İzmir yüzme tarihine yakışır nitelikte bir KSK Yüzme Masterlar ekibi haline geldi. Artık ilerlermiş yaşlarına gelmiş olan ekip, sporun her yaşta bir yaşam tarzı olduğunu düşünerek, bu deneyim ve heyecanlarını; gençlerle, diğer yaşıtlarıyla ve yüzme sporu ile ilgilenen izmirlilerle paylaşmak için kendi kapalı havuzunu Karşıyaka'ya kazandırmak istiyor.


Bu amaçla KSK Yüzme Şubesi; Selçuk Yaşar tesislerindeki, rahmetli Prişnita'nın yaptırdığı, atıl vaziyetteki açık yüzme havuzunu, yaz-kış kullanılabilen eğitim amaçlı bir kapalı havuz haline getirmek için harekete geçti.
Yüzme Şubesi bir aşamaya gelen projeyi paylaşmak ve büyük- küçük, maddi-manevi, herhangi bir şekilde desteğini vermek isteyenleri haberdar etmek için 29 Mart gecesi bir araya gelmenin güzel olacağını düşerek bir tanıtım yemeği düzenledi.
-----------------------------------------------------------------
Karşıyaka Spor Kulübü Yüzme ve Su Topu Şubesi, Çiğli Selçuk Yaşar Tesisleri’nin yanında yıllardır atıl duran havuzu tekrar canlandırmak için harekete geçti. Şube, havuzu tekrar hizmete açarak yeni şampiyonlar yetiştirmek istiyor. 2001’de İzmir’in efsanevi belediye başkanlarından merhum Ahmet Priştina tarafından yaptırılan açık havuz, 2003’ten beri kullanılmıyor. Havuzu tekrar çalıştırmak ve kapalı hale getirmek için çalışma başlatan şube, cuma akşamı düzenleyeceği yemekle havuz için gelir sağlamayı hedefliyor.
Karşıyaka Kulübü Yüzme ve Sutopu Şubesi Başkanı Dilek Böke, İzmirli eski milli ve rekortmen yüzücülerden oluşan KSK Master Yüzme Takımı’nı 2001’de kurduklarını söyledi. Böke, sözlerine şöyle devam etti; “Bu takım iki yıl içinde Türkiye masterler yüzme şampiyonalarında çok büyük başarılara imza attı, rekorlar kırdı. Bu ekip, zaman içinde sosyal sorumluluk projesi mantığıyla alt yapı oluşturmaya başladı. Bundan hareketle grubumuz İzmir Büyükşehir Belediyesi eski başkanı merhum Ahmet Piriştina’nın yaptığı, ancak atıl durumda olan havuzu canlandırmak ve kapalı hale getirerek yaz-kış kullanılması konusunda kendisine görev verdi.”


Bu hedef için ilk olarak 1993’te faaliyetine son verilen KSK Yüzme ve Sutopu Şubesi’nin tekrar açtıklarını dile getiren Böke, şubenin geçmişte ulusal alanda kazandığı başarılarla bir marka olduğunu kaydetti. Böke, “Bir deniz kenti olan ve insanlarında su sporlarına yönelik doğal genler bulunan Karşıyaka’da, şu an bir kulübe veya kamuya ait faal havuz yok. Bu kabul edilir bir durum değil. Hele konusu ‘Herkes İçin Sağlık’ olan EXPO sürecinde, dünya sağlıklı kentler üyesi olmuş bir Karşıyaka’da, öncelikle çocuklara hizmet verecek ve başarılı sporcuların yetiştirileceği havuzların mutlaka olması gerekiyor. Bunun için herkesten destek bekliyoruz. Bunun için cuma akşamı Bostanlı Altınbalık Restaurant’da bir yemek düzenliyoruz. Ayrıca merhum Ahmet Piriştina’nın da anısına sahip çıkarak, atılacak her kulaçta onun ruhu canlanacaktır” dedi.
Bu havuzu bir eğitim havuzu haline getireceklerini söyleyen Böke, “Karşıyaka’nın eski ve yeni rekortmen yüzücülerinin eğitim vereceği havuz, her kategorideki yüzme çalışmalarına açık olacak. 2-3 aylık bir projeyle Karşıyaka’nın ilk resmi 5 kulvarlı kapalı olimpik havuzunu yapmak mümkün” dedi.

2013-03-28 12:12:35

HABERE AİT FOTOĞRAFLAR

Eklenme Tarihi: 01/08/2015
1 Fotoğraf

Eklenme Tarihi: 30/06/2015
2 Fotoğraf

Eklenme Tarihi: 22/06/2015
1 Fotoğraf
Tüm Haberler < Önceki Sayfaya Dön
       
Anasayfa | Kurumsal | Taraftar Köşesi | Branşlarımız | Haberler | İletişim |
© 2011 - 2012 Karşıyaka Spor Kulübü Resmi Web Sitesi. www.ksk.org.tr web sitesinde bulunan yazılı ve görsel içerik izinsiz başka bir yayın organında yayınlanamaz.