Yaşar Üniversitesi ile İşbirliği

Yaşar Üniversitesi ile İşbirliği

Yaşar Üniversitesi ile İşbirliği

Kadın Voleybol Takımımız ile Yaşar Üniversitesi arasında, işbirliği anlaşması imzalandı. Anlaşma kapsamında, formalarımızda bir yıl boyunca Yaşar Üniversitesi adı yer alacak. Aynı zamanda hem sporcuların hem de öğrencilerin karşılıklı olarak yararlanacağı işbirliği ortamı yaratılması da hedefleniyor.

Yaşar Üniversitesi Selçuk Yaşar Kampusunda düzenlenen imza törenine Yaşar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cemali Dinçer, Başkanımız Turgay Büyükkarcı, Başkan Vekilimiz Gökhan Şensan, Üniversite Genel Sekreteri Ender Duran, Yaşar Üniversitesi Mali İşler Daire Başkanı Zeki Doğan, Basketbol Takımımızın Genel Menajeri Selim Çınar ve Voleybol Takımımızın Genel Menajeri Halis Oğuz Özlütürk katıldı. Bugüne kadar altyapısından pek çok milli takım oyuncusu yetiştiren, Türkiye Voleybol Federasyonu Kadınlar 1. Lig’de mücadele eden Kadın Voleybol Takımımız ile Üniversite arasındaki işbirliği anlaşmasını, Rektör Prof. Dr. Cemali Dinçer ve Başkanımız Turgay Büyükkarcı ile Başkan Vekilimiz Gökhan Şensan imzaladı.

İmza töreni sonrası Başkanımız Turgay Büyükkarcı, İzmir’in iki köklü markasının voleybolda buluştuğunu belirterek, “Bir tanesi Karşıyaka Spor Kulübü, sporda çok önemli bir marka bir tanesi de Yaşar Üniversitesi, eğitimde çok büyük bir marka. Hep birlikte kadın voleybolunda, ilerleyen süreçte ciddi atılımlar yapacağız. Bugüne kadar olduğu gibi tesisleşme, altyapı, sporcu yetiştirme ve önümüzdeki senelerde Türk voleyboluna daha iyi hizmet her zaman önceliklerimiz olacak. Doğru işbirliğini tahsis etmek istiyoruz. İlk hedefimiz, basketbolda olduğu gibi uzun süreli birlikteliğin tesisini sağlamak ve bununla birlikte zaten başarı kendiliğinden geliyor. Bu işbirliği için üniversite yönetimine teşekkür ediyoruz.” diye konuştu.

Yaşar Üniversitesi ile gerçekleştirdiğimiz işbirliğini değerlendiren Rektör Prof. Dr. Cemali Dinçer ise, Yaşar Üniversitesinin bir spor ve sanat kültürü bulunduğunu vurgulayarak, “Üniversiteler, sadece akademik çalışmaların yapıldığı yerler değil, aynı zamanda gençlerin sosyal ve sportif faaliyetlerini de destekleyen kurumlardır. Spora olan desteklerimizle, basketboldan voleybola, atletizmden yüzmeye kadar, öğrencilerimiz başarılara imza atıyor. Bilimsel ilerlemelerimizi gerçekleştirirken sorumluluğumuzun bir gereği olarak kente katkı sağlamak için birçok kurumla, yerel yönetimlerle, sanayi kuruluşlarıyla, oda ve dernekler ile çeşitli işbirlikleri gerçekleştiriyoruz. Amatör ruhla ve altyapısından çıkan gençlerle Türkiye Voleybol Federasyonu Kadınlar 1. Lig’de başarıyla mücadele eden Karşıyaka Voleybol Takımı ile gerçekleştirdiğimiz bu işbirliği anlaşmasını da spora ve kente katkı açısından çok önemsiyoruz. Hem öğrencilerimizin hem de sporcularımızın karşılıklı olarak yararlanacağı işbirliği ortamı yaratmak için bu adımları attık. Bu çerçevede, Karşıyaka’nın formasında bizim ismimizle mücadele etmesinden, büyük mutluluk duyuyoruz. Ümit ediyorum ki Karşıyaka Kadın Voleybol Takımı, önemli başarılara imza atar.” dedi.

Anlaşma kapsamında; Voleybol Takımımız, 2018/19 sezonu boyunca, formasında Yaşar Üniversitesi logosunu taşırken ayrıca hem sporcuların hem de öğrencilerin karşılıklı olarak yararlanacağı işbirliği ortamı yaratılması da hedefleniyor. Üniversite Voleybol Takımı da tesislerimizden ve imkanlarımızdan yararlanabilecek. Bunun yanı sıra, Yaşar Üniversitesi’nin önümüzdeki yıllarda Karşıyakamızda forma giyen sporcularımız için burs olanakları sağlaması konusundaki görüşmeler devam ediyor.

Haber Fotoğrafları

KSK.ORG.TR Tüm Hakları Saklıdır, Copyright 2015. Tasarım ve Programlama : Ünlem Bilişim.